»

Mar 13

V februarju 2013 smo izvedli projekt Rastem s knjigo

Tudi letošnje šolsko leto so bili sedmošolci OŠ Stična ter podružnice Višnja Gora vključeni v nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo«, ki poteka pod okriljem Javne agencije za knjigo RS (JAK), ki želi motivirati učence za branje domačega leposlovja ter k obiskovanju  splošnih knjižnic.

Tako so se OŠ Stična, podružnična šola Višnja Gora ter  knjižnica Grosuplje- Enota Ivančna Gorica povezale ter oblikovale program za sedmošolce.

Iz matične šole OŠ Stična je knjižnico Grosuplje- Enoto Ivančna Gorica  obiskalo 104 sedmošolcev in 28 sedmošolcev podružnične šole Višnja Gora. Pred obiskom so v šolski knjižnici imeli 30 minutno knjižnično uro, kjer so jim bile predstavljene naslednje teme: vrste knjižnic, razvoj knjige skozi zgodovino, organizacija knjižnice po UDK sistemu, uporabnost in koristi knjižnic, idr. Ure sta izvedla knjižničar Kristijan Rešetič ter knjižničarka Katja Seljak Adimora.

V splošni knjižnici Enota Ivančna Gorica je knjižničar Roman Rozina sedmošolcem predstavil knjižnico: od ustanovitve pa vse do danes, število enot, število uporabnikov, idr. Učenci so si ogledali projekcijo razvoja knjižnic in knjig.

Vsak učenec je dobil v dar mladinski roman Zlati zob Tadeja Goloba z ilustracijami Cirila Horjaka.

V drugem delu predstavitve je knjižničarka ter plezalka Lučka Jere učencem opisala osnove plezanja ter opremo za plezanje, saj podarjeni roman govori o alpinistični pustolovščini.

Učenci v knjižnici v Ivančni Gorici