KIZ

Knjižnično informacijska znanja

V šolski knjižnici skupaj z učitelji različnih predmetov skrbimo, da si učenci ob osvajanju nove snovi razvijajo tudi knjižnično informacijska znanja (KIZ). S tem razvijamo njihovo bralno, funkcionalno in informacijsko pismenost ter spodbujamo njihovo vedoželjnost in usposobljenost za samostojnejše učenje.

Šolska knjižnica je sodobno opremljena. V knjižnici na matični šoli in podr. šoli Višnja Gora imamo računalnike za učence z internetno povezavo, na voljo pa imamo tudi predvajalnik in prenosne računalnike (za uporabo na podružničnih šolah). Ure KIZ,  ki jih načrtujemo in izvajamo skupaj z učitelji, učence usposabljajo za samostojno uporabo različnih medijev in informacijskih virov.

Učenci 5. razreda PŠ Ambrus pri uri KIZ (bralni krog)

Učenci 4. in 5. razreda PŠ Muljava pri aktivnosti 6P (poslušaj, preberi, priteči, povej, piši, preveri)

Učenci 2. razreda PŠ Ambrus razvijajo bralno pismenost

Iskanje informacij po internetu na matični šoli