2. april 2020: Mednarodni dan otroške knjige

V spomin na svetovno znanega pravljičarja Hansa Christiana Andersena praznujemo 2. aprila, na njegov rojstni dan, mednarodni dan otroških knjig. Na ta dan mnogi praznujemo tudi zaključek bralne značke.

Čestitke vsem, ki ste bralno značko že uspešno opravili!

Spodbujamo pa tudi zamudnike in vse, ki se še niste odločili za sodelovanje, da se nam pridružite pri branju.

Letošnje praznovanje mednarodnega dneva otroških knjig  je za nas še posebej pomembno, saj sta letošnjo poslanico z naslovom Lakota po besedah pod okriljem slovenske sekcije IBBY pripravila priznani pisatelj Peter Svetina in ilustrator Damijan Stepančič. Na povezavi sekcije se lahko vključite tudi v bralno akcijo na spletu!

Vabimo vas, da si ogledate nekaj čudovitih Andersenovih risank na spodnjih povezavah. Veselo praznovanje vam želimo!

Risanka: Svinjski pastir (H. C. Andersen)

Risanka: Vžigalnik (H. C. Andersen)

Risanka: Zaročenca (H. C. Andersen)

Risanka: Palčica (H. C. Andersen)

Risanka: Jelka (H. C. Andersen)

Risanka: Cvetlice male Ide (H. C. Andersen)

Risanka: Spanček Zaspanček (H. C. Andersen)

Risanka: Sopotnik (H. C. Andersen)

Risanka – Stara cestna svetilka (H. C. Andersen)

Risanka: Snežna kraljica (H. C. Andersen)

Hvala vsem učencem, ki ste poslali izdelke na temo Andersenovih pravljic. Spodaj si lahko ogledate zbirko prispevkov.

2. razred PŠ Krka

1. razred PŠ Krka

1. razred PŠ Stična

1. a razred PŠ Višnja Gora