knjižnica  se  predstavi

torek, sreda, četrtek:

7.15 – 12.00 in 12.30 – 13.45

petek:

Izposojo vodi Kristijan Rešetič.

pš višnja gora

torek:

zaprto

sreda, četrtek, petek:

Izposojo vodi Mojca Hrvatin.

pš muljava

četrtek:

Izposojo v okviru knjižničarskega krožka vodi mentorica Polona Strmole.

pš stična

torek:

Izposojo v okviru knjižničarskega krožka vodi mentorica Patricija Gruden.

Knjižnica ni le prostor s policami, polnimi knjig, temveč zakladnica znanja, ki od učencev zahteva poznavanje prostorske organizacije in knjižničnih storitev. S posameznimi oddelki izvajamo bibliopedagoške ure z namenom razvijanja bralne, funkcionalne in informacijske pismenosti. Želimo oblikovati samostojne bralce, ki bodo v branju knjig uživali.

Knjižnična zbirka OŠ Stična obsega skupaj 14.415 enot, od tega okoli 8096 enot na matični šoli, 4523 enot na PŠ Višnja Gora,  964 enot na PŠ Muljava in 832 enot na PŠ Stična. V učbeniškem skladu je 7613 učbenikov.

Knjižnično gradivo je postavljeno po priporočilih bibliotekarske stroke v več oddelkov:

• cicibanov kotiček za učence 1. triletja: leposlovje z oznako C in poučne knjige za oznako S1,
  • oddelek za učence 2. triletja: leposlovje z oznako P in strokovno gradivo z oznako S2,
  • oddelek za učence 3. triletja: leposlovje z oznako M in strokovno gradivo z oznako S3,
  • oddelek za leposlovje v tujih jezikih,
  • oddelek s strokovnim gradivom za strokovne delavce (UZ in SU),
  • oddelek z mladinsko periodiko,
  • oddelek za učbenike,
  • priročna knjižnica.

Izvirne poslikave sten v knjižnicah na matični šoli in PŠ Višnja Gora je izdelala učiteljica likovne umetnosti, Anka Švigelj Koželj. V posebne zgodbe je povezala znane slovenske in tuje knjižne junake.