učbeniški  sklad

• Na šoli je oblikovan učbeniški sklad, kjer izposoja poteka na osnovi Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov, Ur. l. št. 12/20.
    Učbeniški sklad je zakonska obveza vsake osnovne šole. V sklad so vključeni vsi učbeniki in drugo učno gradivo.
    Učenci si izposodijo učbenike na šoli. Izposoja učbenikov je brezplačna.
  • Izposodijo si lahko le komplet, ne posameznih učbenikov.
  • Učenci od 1. do 3. razreda si poleg učbenikov brezplačno izposodijo tudi delovne zvezke, ki jih dobijo v končno uporabo.
  • Učenci prvih razredov prejmejo v šoli NAROČILNICO ZA IZPOSOJO UČBENIKOV 2023-2024, ki jo starši podpišejo in vrnejo v šolo. Naročilnica velja za ves čas šolanja na OŠ Stična oz. do preklica.
  • Ob koncu šolskega leta je na spletni strani šole objavljen seznam učbenikov, delovnih zvezkov in drugih učnih gradiv za naslednje šolsko leto.
  • Ob izteku šolskega leta je potrebno učbenike vrniti. Če se učbenik izgubi ali je poškodovan, je potrebno po 12. členu Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov poravnati stroške odškodnine. Učenci od 1. do 3. razreda delovnih zvezkov ne vračajo.
  • Učbenike je potrebno zaviti v ovitke, ki ne poškodujejo platnic. Samolepilni ovitki so prepovedani. Učbenike, ki bodo oviti v samolepilne ovitke, bomo obravnavali kot poškodovane. V tem primeru bomo zaračunali odškodnino. Nove učbenike zavijemo v šolski knjižnici. Prosimo, da ovitkov ne odstranjujete.
  • Učenci 4. razredov v šolskem letu 2023/2024 morajo vrniti učbenike z nepoškodovanimi PVC ovitki.
  • V učbeniškem kompletu ni delovnih zvezkov in drugih gradiv (razen za 1., 2. in 3. razred); le-te starši kupijo sami.

Skrbnik učbeniškega sklada je Kristijan Rešetič.