V četrtek, 21. 1. 2021, je v okviru Tedna pisanja z roko preko aplikacije Teams potekalo literarno srečanje z učiteljico Natašo Rebec Lukšič, avtorico mladinskega romana »Ljubezen na tehtnici«, ki se ga je udeležilo preko 30 učencev predmetne stopnje. Učiteljica Nataša je za udeležence pripravila kreativni izziv. Učenci so morali napisati kratko zgodbo ali pesem, v katero so vključili deset naključno izbranih besed (sadje, nebo, zdravje, šola, učenje, maček, ptice, pajek, prijateljstvo, ljubezen).

Strokovna komisija je izbrala devet najbolj izvirnih izdelkov, ki jih lahko preberete na povezavi.

Prve tri nagrajenke prejmejo knjigo Nataše Rebec Lukšič »Ljubezen na tehtnici«. To so:

Zala Žerovnik (9. V), Pia Lebar (9. V) in Jerneja Bregar (9. bZ).

Šest nagrajencev pa prejme knjigo Saše Vegri z naslovom »Naročje kamenčkov«, in sicer:

Mark Akšamović (6. aV), Ajda Strah (6. aZ), Maša Aleš (6. bZ), Manca Hočevar (6. bZ), Inja Amon (9. bZ), Matic Garbas (9. V).

Knjige prejmejo v knjižnicah na šoli, ki jo obiskujejo.

Nataša Rebec Lukšič, prof.