projekti šolske knjižnice

bralna značka

Branje za bralno značko je edistveno kulturno gibanje na svetu, ki učence spodbuja k branju. Cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje. Branje za bralno značko se uradno začne 17. septembra in traja do 2. aprila.

OKTOBER – mesec šolskih knjižnic

Bralne aktivnosti v oktobru 2023 spremlja slogan:   “Šolska knjižnica: moj srečni kraj, kjer ustvarjalnosti in domišljiji ni meja”. Na šoli pripravljamo dejavnosti za promocijo šolske knjižnice vse leto, učencem pa omogočamo svojevrstne bralne užitke.

nacionalni mesec skupnega branja

Nacionalni mesec skupnega branja se začne 8. septembra, na mednarodni dan pismenosti. V mesecu dni se zvrstijo številni dogodki, ki vse generacije ozaveščajo o pomenu bralne pismenosti in bralne kulture na nacionalni ravni. V letu 2022 je posebna pozornost namenjena branju in gibanju.

rastem s knjigo

Je nacionalni projekt, ki povezuje šolsko in splošno knjižnico. Namenjen je spodbujanju branja mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev. Sedmošolci vsako leto obiščejo splošno knjižnico v Ivančni Gorici in v dar prejmejo knjigo, ki jo izbere strokovna komisija Javne agencije za knjigo.

noč knjige

Ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, po vsem svetu potekajo aktivnosti v okviru Noči knjige – dogodka, ko vse generacije v šolah, knjižnicah in drugih kulturnih ustanovah berejo, ustvarjajo, predvsem pa uživajo v svetu knjig.

Rastoča knjiga je izvirni projekt z namenom ozaveščanja pomena kulturnih vrednot za oblikovanje slovenske identitete. Na naši šoli med domoznansko zbirko simbolično raste knjiga, ki je vsako leto bogatejša za motivacijsko misel o spoštovanju slovenske besede, kulture, naroda in solidarnega ustvarjanja skupne prihodnosti.

Domoznanska zbirka na matični šoli

Z rastočo knjigo rastejo naše znanje, samozavest in odgovornost za narodov napredek.

Rastoča knjiga v naših krajih